
Consumentenrecht & garantie
Zul je net zien. Koop je een gloednieuwe televisie. Begeeft ineens het beeldscherm het na 2 maanden. Hartstikke vervelend natuurlijk! Maar wat zijn je rechten dan als consument? En valt dit binnen de garantie?
Betalingen: niet het spannendste onderdeel van je verzekeringen. En gelukkig hoeft dat ook niet. Vanaf februari 2026 verandert iDEAL in Wero. Een nieuwe naam, een nieuwe betaalmethode. En dat kan vragen oproepen: Kan ik nog wel betalen zoals ik gewend ben? Moet ik nu iets aanpassen? En wat betekent dit voor mijn betalingen? In dit artikel lees je precies hoe het zit.
iDEAL is al jaren de meest gebruikte online betaalmethode in Nederland. Simpel gezegd: je betaalt online via je eigen bank app, direct vanaf je eigen rekening. Je koos jouw bank, bevestigde de betaling en klaar. Geen extra accounts, geen gedoe.
iDEAL werd vooral gebruikt voor:
Het werkte snel, veilig en vertrouwd maar alléén in Nederland. Omdat we steeds vaker over de grens betalen, komt er een Europese manier van online betalen: Wero.
Wero is de nieuwe Europese online betaalmethode die iDEAL vervangt. Het is ontwikkeld door Europese banken (o.a. ABN AMRO, ING en Rabobank) en maakt betalen in heel Europa net zo makkelijk als iDEAL nu in Nederland. Het idee erachter: 1 moderne betaaloplossing voor heel Europa. Veilig, makkelijk en klaar voor de toekomst. Wero lijkt qua gebruik veel op iDEAL:
Veel betalingen bij FBTO regel je automatisch via automatische incasso. Maar soms gebruikten klanten iDEAL, bijvoorbeeld als je:
Kort gezegd: iDEAL was vooral handig voor eenmalige betalingen van openstaande bedragen.
Eigenlijk heel weinig. En dat is precies de bedoeling.
| Dit verandert er wel | Dit verandert er niet |
| iDEAL verdwijnt in Nederland per 1 februari. Het bestaat nog wel na deze datum maar gaat stap voor stap over op Wero. | Je betaalt nog steeds eenvoudig via een link die je van ons krijgt. |
| Krijg je een betaallink? Dan zie je voorlopig het geel-zwarte Wero-logo samen met het logo van iDEAL. | Je betaalt nog steeds vanuit je bankapp. |
| Uiteindelijk verdwijnt het iDEAL-logo helemaal. | Het blijft veilig, snel en betrouwbaar. |
| Automatische incasso’s blijven gewoon doorlopen. Niks doen dus. 😉 |
Zie het als een nieuwe voordeur die precies op dezelfde plek zit als de oude. Je loopt gewoon naar binnen, alleen het naambordje is anders.
Maar jij hoeft niets te installeren, niets te regelen en niets te onthouden. Je blijft gewoon betalen zoals je gewend was. Krijg je van ons een betaallink? Dan werkt die vanaf februari 2026 via Wero. Dat is alles. Heb je vragen hierover? Neem contact met ons op. Of bekijk de website van Wero voor meer informatie. We helpen je graag, gewoon zoals je van ons gewend bent.