Zorgtrend 2019: vrijwillig eigen risico
19 december 2018In 2019 kiest maar liefst 32% van nieuwe FBTO zorgverzekerden een vrijwillig eigen risico. Wat zijn nog meer zorgtrends?
Lees het artikel overMet zo’n 5 miljoen verzekerden heeft Achmea Zorgverzekeringen N.V. in 2019 14,1 miljard euro omzet behaald. Het grootste gedeelte van het geld (13,6 miljard euro) is besteed aan zorgkosten. De organisatiekosten bedroegen 475 miljoen euro. Deze zijn lager dan een jaar geleden en wordt in belangrijke mate verklaard door lagere reorganisatielasten en de integratie van Zilveren Kruis met De Friesland. Door deze integratie zijn systemen en processen geharmoniseerd en is het aantal medewerkers afgenomen.
Een deel van ons vermogen hebben we belegd. Uit deze beleggingen hebben we een rendement van 23 miljoen euro behaald. We beleggen met name in obligaties. Hiermee is het risico dat onze opgebouwde reserves verloren gaan klein.
De solvabiliteit van Achmea Zorgverzekeringen N.V. is 158% en daarmee 7 procentpunt hoger dan vorig jaar. Dit is vooral het gevolg door het positieve resultaat over 2019 en de positieve ontwikkelingen in de herwaarderingsreserve als gevolg van de stijgende beurskoersen. Solide reserves zorgen ervoor dat we ook in de toekomst goed in staat zijn om zorgkosten te kunnen blijven vergoeden. We houden meer reserves aan dan het minimaal noodzakelijke. Waarom Achmea reserves aanhoudt, wordt uitgelegd in dit filmpje.
We blijven kijken naar mogelijkheden om meer zorg uit elke euro premie te halen. Door zelf efficiënter te werken, maar ook door samen te werken met zorgverleners. En door het stimuleren van een gezonde leefstijl van verzekerden. Mooie voorbeelden hiervan zijn:
Downloads